“No risk, no fun”. Aż 7 automatów do nielegalnych gier hazardowych zlikwidowano w centrum Zabrza

W lokalu przy placu Wolności działały automaty do nielegalnych gier hazardowych. Ostatnio salon odwiedzili funkcjonariusze KAS wraz z mundurowymi z Zabrza. Urządzenia zarekwirowano.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z zabrzańskiej komendy uzyskali informację, że w lokalu przy Placu Wolności mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Wspólnie z funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej wkroczyli do lokalu i zabezpieczyli w nim aż siedem automatów – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna

– dodaje Bijok.


Kary za ten proceder nie odstraszają kolejnych “przedsiębiorców” przed otwieraniem tego rodzaju punktów. Zabrzańska policja dosyć często informuje o kolejnych zlikwidowanych salonach gier. Zdarza się nawet, że w tym samym lokalu, w którym prowadzona była już interwencja funkcjonariuszy KMP Zabrze i KAS, urządzenia pojawiają się ponownie.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze