Nietrzeźwy, z zakazem prowadzenia, wsiadł za kierownicę. Na DTŚ nie potrafił utrzymać pasa ruchu

Policjanci drogówki, patrolując zabrzański odcinek DTŚ, zauważyli audi, którego kierujący nie potrafił utrzymać się w pasie ruchu. Podejrzewając, że kierowca może być pijany, zatrzymali pojazd do kontroli.

Interwencja miała miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek.

W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od 43-latka woń alkoholu, a kiedy sprawdzili dane kierującego, okazało się, że kierujący ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony do maja 2021 roku. Badanie alkomatem wykazało 1 promil alkoholu w organizmie kierowcy – informuje sierż. szt. Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.


Po wytrzeźwieniu mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu sądowego.

Za pierwsze z przestępstw kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, a w przypadku ponownego kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kolejny raz apelują do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. – Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego – zaznacza oficer prasowy.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze