Nietrzeźwy rowerzysta doprowadził do kolizji, trzech innych pod wpływem wykryto “za kółkiem”

Trzech nietrzeźwych kierowców, trzech z orzeczonym zakazem kierowania, 18 zdarzeń drogowych, to bilans minionego weekendu na zabrzańskich drogach. Policjanci zatrzymali też jednego rowerzystę, który będąc nietrzeźwym, spowodował kolizję.

Wspomniany cyklista “na podwójnym gazie” to 39-letni mieszkaniec Zabrza, który mając w organizmie ponad półtora promila alkoholu, jadąc rowerem po ulicy Opolskiej, uderzył w zaparkowanego Mercedesa. W wyniku zdarzenia sam doznał niegroźnych obrażeń głowy.

Niechlubnym rekordzistą tego weekendu został 32-letni mieszkaniec Zabrza, który kierował volkswagenem na ulicy Przy Prochowni, mając w organizmie 2.86 promila alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z ogniwa patrolowego trzeciego komisariatu w nocy z piątku na sobotę.


Policja przypomina, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze