Nietrzeźwy krakowianin zatrzymany na ulicy Krakowskiej. Jechał autem, chociaż nigdy nie miał prawa jazdy

Kierujący samochodem mieszkaniec Krakowa został zatrzymany w Zabrzu do kontroli. Okazało się, że był nietrzeźwy. Oprócz tego wyszło na jaw, że… nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Mimo skierowania licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o niewsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, ciągle zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg…

We wtorek tuż przed północą policjanci zatrzymali mieszkańca Krakowa, który kierował samochodem osobowym, będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany na ul. Krakowskiej przez mundurowych z zabrzańskiej drogówki. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


43-latek nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna wcale nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami

– dodaje Bijok.

Krakowianin odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz minimum 3-letni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze