Nietrzeźwy, bez uprawnień, poruszał się po DTŚ z nadmierną prędkością. Dogonili go policjanci z grupy Speed

Policjanci z grupy Speed zatrzymali pijanego kierowcę. Drogowy przestępca wsiadł do samochodu bez prawa jazdy i mając w organizmie blisko dwa promile. Mundurowi zwrócili na niego uwagę, gdy znacznie przekroczył dozwoloną prędkość.

Interwencja miała miejsce w środę po południu na zabrzańskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej.

Przed godzina 18.00 funkcjonariusze zmierzyli prędkość, z jaką jechał samochód marki Seat. Miernik wskazał 124 km/h przy ograniczeniu do 80 km/h. W związku z powyższym, policjanci włączyli sygnały uprzywilejowania, zmuszając kierowcę do zjazdu na pobocze i zatrzymania się – relacjonuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Kiedy tylko kierowca uchylił szybę w drzwiach seata, policjanci wyczuli od niego alkohol. Jak się okazało, 48-letni mieszkaniec Zabrza wsiadł za kierownicę auta, mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu

– dodaje Bijok.

Policjanci ustalili również, że zatrzymany mężczyzna nie miał prawa jazdy, bo stracił je w 2013 roku za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za kolejną już jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 5 lat więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Policja apeluje do wszystkich o stanowcze działanie, gdy za kierownicę wsiada nietrzeźwa osoba. Uniemożliwienie jazdy osobie po alkoholu lub narkotykach, może komuś ocalić życie lub zdrowie, a kierowcę uchroni przed poważnymi konsekwencjami karnymi.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze