Nietrzeźwy 31-latek zdemolował auto. Sprawca usłyszał już zarzuty, grozi mu do 5 lat więzienia

fot. zdj. poglądowe/px

31-latek uszkodził przypadkowy, zaparkowany samochód. Sprawca bez powodu podszedł do pojazdu i zaczął go kopać. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy, a w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

We wtorek krótko po północy do dyżurnego komisariatu II wpłynęło zgłoszenie o osobach, które idąc środkiem ulicy Bytomskiej, zachowują się agresywnie.

Policjanci natychmiast zareagowali na to zgłoszenie i podczas przeszukania rejonu napotkali na trzech mężczyzn. Wszyscy byli nietrzeźwi i swoim zachowaniem stwarzali i zagrożenie dla siebie i otoczenia – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Jak ustalili policjanci jeden z nich, najbardziej agresywny, 31-latek bez wyraźnego powodu postanowił wyżyć się na samochodzie osobowym marki Opel, kopiąc całego po karoserii

– dodaje Bijok.

Mężczyzna został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut dotyczący uszkodzenia mienia. W trakcie czynności przyznał się do zarzucanego czynu, jednak nie potrafił wyjaśnić, co nim kierowało. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(żms)/KMP Zabrze
fot. zdj. poglądowe/px