Nietrzeźwi i z zakazami kierowania wykryci “za kółkiem”. Rekordzista z Ukrainy miał blisko 3 promile

Nietrzeźwi kierujący to prawdziwa zmora na zabrzańskich drogach. Podczas weekendu zatrzymano dwóch kolejnych, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę “na podwójnym gazie”.

Blisko 3 promile miał zatrzymany w niedzielę wieczorem 33-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna jechał przez centrum miasta, a jego styl jazdy zaniepokoił przypadkowego świadka, który powiadomił o sytuacji policjantów.

Przejeżdżający niedaleko patrol zabrzańskiej drogówki zatrzymał kierowcę, który teraz odpowie za popełnione przestępstwo.

Drugi z kierujących, który został zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości, miał również zakaz kierowania pojazdami mechanicznym. 42-letni mieszkaniec Zabrza „wpadł” w sobotę rano podczas kontroli na ulicy Kochanowskiego. Badanie trzeźwości wskazało, że miał 0,82 promila alkoholu w organizmie.


W trakcie weekendu zabrzańska drogówka zatrzymał też dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownice pojazdów pomimo orzeczonych zakazów kierowania. Był to 63-letni i 32-letni mieszkańcy Zabrza. Młodszy z nich był osobą poszukiwaną w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

O losie wszystkich kierujących zadecyduje zabrzański sąd.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze