Nieprawidłowa zmiana pasa i dachowanie na DK88. Kierujący oplem był pod wpływem alkoholu

1.28 promila alkoholu wykazały badania kierowcy, który na zabrzańskim odcinku DK 88 doprowadził do wypadku drogowego. Mężczyźnie zatrzymano już prawo jazdy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 15.30.

Policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali 47-letniego mieszkańca Świętochłowic, który kierując samochodem Opel i będąc w stanie nietrzeźwości, spowodował wczoraj wypadek na drodze krajowej numer 88. Jak wstępnie ustalono, 47-latek wyniku nieprawidłowej zmiany pasa ruchu doprowadził do zderzenia z pojazdem volkswagen, którym kierowała 40-letnia kobieta – informuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

W wyniku zdarzenia kierująca samochodem volkswagen doznała stłuczenia żeber. Kierującemu samochodem Opel zatrzymano prawo jazdy kat B. Za spowodowanie wypadku i jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Weekend z pijanymi na drogach

Miniony weekend obfitował niestety w wykrycia nietrzeźwych kierowców na drogach zarówno Gliwic i powiatu, jak również Zabrza.

W gliwickim garnizonie ujawniono siedmiu kierujących pojazdami, którzy wcześniej pili alkohol (dwóch doprowadziło do kolizji), a także jednego pod wpływem narkotyków. Jeszcze gorzej wyglądało to w Zabrzu, gdzie pijanych wpadło aż dziewięciu (jak również jeden – mieszkaniec Gliwic – po zażyciu marihuany).

(żms)/KMP Zabrze
fot. K. B./Gdzie w Gliwicach suszą?/FB