Niepłacący alimenciarze w rękach policji. Jeden od razu trafił na rok do zakładu karnego


Zabrzańscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy poszukiwani byli przez wymiar sprawiedliwości za niepłacenie alimentów. Sądy wystawiły za nimi listy gończe, nakazujące ich zatrzymanie i osadzenie w zakładzie karnym lub areszcie.

Pierwszy z mężczyzn, w wieku 49 lat, od 2018 roku ukrywał się na terenie Zabrza mieszkając w pustostanach. 49-latek nie posiadał stałego miejsca zameldowania, utrzymywał się ze zbierania puszek. Poszukiwany był do sprawy dotyczącej uchylania się od płacenia alimentów. Policjanci zauważyli go, gdy wybierał puszki z kosza na śmieci. W trakcie legitymowania podawał fałszywe dane.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Nie pomogło mu to uniknąć zatrzymania, ponieważ w jego kieszeni policjanci znaleźli jego dowód osobisty.[/perfectpullquote]

Kolejnym poszukiwanym, który został zatrzymany to mężczyzna w wieku 57 lat, skazany na jeden rok więzienia za niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego. Policjanci uzyskali informacje, że sporadycznie przebywa on w mieszkaniu swojego siostrzeńca. W trakcie sprawdzania tej informacji policjanci udali się pod ustalony wcześnie adres, gdzie udało im się zatrzymać 57-latka. Najbliższy rok mężczyzna spędzi za kratami.


(żms)/KMP Zabrze