Nieoczekiwane odkrycie w piwnicy bloku przy ul. Goethego. Zatrzymano 36-letniego mieszkańca budynku

Profesjonalny sprzęt do nielegalnej hodowli marihuany posiadał w piwnicy pewien 36-latek z Zabrza. W specjalnej szafie, oświetlonej, ogrzanej i wentylowanej rosły dwa krzaki konopi indyjskich.

Policjanci, którzy interweniowali na miejscu, ujawnili też gotowy do użytku susz. Właściciel tej „plantacji” został zatrzymany.

Dzielnicowi z „dwójki” otrzymali informację, z której wynikało, że na ulicy Goethego w jednej z piwnic w bloku mieszkalnym może być prowadzona nielegalna uprawa konopi. W piątek stróże prawa weszli do wytypowanego pomieszczenia piwnicznego, gdzie ujawnili sprzęt i narzędzia służące do hodowli konopi – poinformował mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

36-letni mężczyzna w specjalnie przygotowanej szafie, która znajdowała się w jego piwnicy, uprawiał konopie indyjskie. Szafa ta była doświetlana, a także nagrzewana i odpowiednio wentylowane, aby zmaksymalizować wzrost roślin

– kontynuuje Bijok.

Policjanci zabezpieczyli dwa duże krzewy, a także susz marihuany. Jak informują, z zabezpieczonego suszu i krzewów można było przygotować około 1000 działek dilerskich narkotyku. Za uprawę konopi indyjskich i posiadanie środków odurzających podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze