Nielegalny biznes 67-latki. Handlowała na targowisku własnoręcznie nabitymi papierosami


67-letnia kobieta handlowała na targowisku przy ulicy Jagiełły nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Z posiadanej krajanki produkowała papierosy, które później wkładała do opróżnionych paczek. Za ten proceder grozi jej nawet 3 lata więzienia.

Do zatrzymania kobiety doszło gdy prowadziła sprzedaż na targowisku. Podczas przeszukania jej mieszkania policjanci z zabrzańskiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili prawie 3 kg ciętego tytoniu i 240 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Kobieta przyznała, że wykorzystuje używane paczki po papierosach i napełnia je wyprodukowanymi przez siebie papierosami.

Tak przygotowane papierosy sprzedaje na targowisku. Straty skarbu państwa oszacowano na ponad 6 tys. złotych z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego i blisko 3 tys. zł z tytułu podatku VAT. Wartość rynkowa zabezpieczonych wyrobów tytoniowych to ponad 5 tys. zł. Za popełnione przestępstwo kobieta odpowie teraz przed zabrzańskim sądem.


Policjanci przypominają, że w świetle prawa sprzedaż papierosów bez akcyzy podlega pod paragrafy kodeksu karno-skarbowego. Również każdy, kto przewozi, przechowuje lub przesyła wyroby akcyzowe bez takowej, podlega karze grzywny lub więzienia do 3 lat.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze