Nielegalne wyścigi samochodowe na ulicy Donnersmarcka. Niektórzy kierujący nie mieli nawet uprawnień

Na ulicy Guido Henckela Donnersmarcka w niedzielę miały odbyć się nielegalne wyścigi samochodowe, jednak zjawiła się tam drogówka. Posypały się mandaty, w niektórych wypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów.

Policja zaznacza, że działania przeprowadzono prewencyjnie – miało to zapobec zachowaniom stwarzającym zagrożenie w ruchu drogowym.

W naszym mieście nie będzie przyzwolenia na organizowanie nielegalnych wyścigów. Przeprowadzona w niedziele w godzinach wieczornych na ulicy Guido Henckela Donnersmarcka akcja nadzorowana przez Zastępcę Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu to wyraźny przekaz dla wszystkich amatorów szybkiej jazdy nie na torach wyścigowych – zaznacza sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Podczas tych działań policjanci skontrolowali 30 pojazdów, wylegitymowali 20 osób, nałożyli 25 mandatów karnych, zatrzymali 3 dowody rejestracyjne za stan techniczny pojazdów, ujawnili też trzech kierujących bez uprawnień

– dodaje Bijok.

Funkcjonariusze przypominają, że wyścigi uliczne są nielegalne. Branie w nich udziału, łamanie obowiązujących przepisów ruchu drogowego, to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze