Nielegalne wyścigi samochodowe na ul. Donnersmarcka. Posypały się mandaty, zatrzymane dowody rej.

Policjanci z zabrzańskiej drogówki nie dopuścili do rozpoczęcia nielegalnych wyścigów ulicznych. Skontrolowali przy okazji 38 pojazdów, nakładając kilkanaście mandatów, w kilku przypadkach zatrzymali też dowody rejestracyjne.

Jak zaznacza policja, takie wyścigi to przede wszystkim duże zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przeprowadzona w niedzielę w godzinach wieczornych na ulicy Guido Henckela Donnersmarcka akcja nadzorowana przez Zastępcę Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, to wyraźny przekaz dla wszystkich amatorów szybkiej jazdy nie na torach wyścigowych – informuje mł. asp. Adam Strzodka z KMP Zabrze.


Policjanci przystąpili do sprawdzania stanu technicznego tuningowanych pojazdów. Po kontrolach zatrzymali aż 10 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci nałożyli także 14 mandatów, głównie związane ze stanem technicznym pojazdów. Policja przypomina, że wyścigi uliczne są nielegalne. Branie w nich udziału, łamanie obowiązujących przepisów ruchu drogowego to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych – dodaje Strzodka.

Nie był to pierwszy przypadek, kiedy w Zabrzu na ulicy Donnersmarcka planowano urządzić wyścigi samochodowe. Poprzednio miało to miejsce w czerwcu br. Wówczas policjanci skontrolowali 30 pojazdów, wylegitymowali 20 osób, nałożyli 25 mandatów karnych, a także zatrzymali 3 dowody rejestracyjne.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze