Nielegalne gry hazardowe w niepozornym budynku w Rokitnicy. Zabezpieczono dwa automaty

Kolejny punkt z automatami do nielegalnych gier losowych zlikwidowano w Rokitnicy. Akcja służb zakończyła się przejęciem dwóch maszyn. Za naruszenie przepisów ustawy karno – skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabrzańskiej komendy uzyskali informację, że w lokalu na terenie Rokitnicy mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Wspólnie z funkcjonariuszami KAS wkroczyli do salonu, gdzie podejrzewano, że znajdują się nielegalne automaty – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych mundurowi zabezpieczyli 2 urządzenia, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego

– dodaje oficer prasowy.


Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

(nmm)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze