Nielegalne automaty do gier hazardowych w centrum Zabrza. Policjanci wkroczyli ok. północy

Kolejne nielegalne automaty w Zabrzu zostały zlikwidowane. Stało się to dzięki zgłoszeniu naniesionym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wkrótce po tym w lokalu pojawili się policjanci z I komisariatu wspólnie z funkcjonariuszami KAS.

Urządzenia znajdowały się w jednym z lokali w centrum miasta. Właścicielom zabezpieczonych automatów może grozić kara do 3 lat więzienia. Działania rozpoczęte zostały w czwartek, krótko przed północą.

Policjanci wkroczyli do wskazanego lokalu, gdzie ujawnili 5 automatów do gier hazardowych. Rano na miejsce przybyli funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej. W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych mundurowi zabezpieczyli urządzenia wykorzystywane do nielegalnych gier hazardowych – relacjonuje mł. asp. Adam Strzodka z KMP Zabrze.

Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna

– dodaje Strzodka.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje nieprzerwanie od ponad pięciu lat i jest przykładem bardzo dobrej współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Dziękując za wszystkie przekazane zgłoszenia, skutkujące poprawą bezpieczeństwa i świadczące o współodpowiedzialności użytkowników mapy zagrożeń za szeroko rozumiane bezpieczeństwo ludzi, zachęcamy do dalszego korzystania i jednocześnie promowania wśród przyjaciół, znajomych oraz rodziny tego rozwiązania – podsumowuje mł. aspirant.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze/zdj. poglądowe