Niedoszły samobójca wspiął się na drzewo na terenie Rokitnicy. “Podjął dialog z policjantami”

Policjanci nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez 38-letniego mieszkańca Zabrza. Mężczyzna był w złym stanie psychicznym i chciał odebrać sobie życie. W niedzielę po godzinie 19:00 odnaleźli go wywiadowcy z zabrzańskiej komendy.

Tego dnia, około godziny 16:00, dyżurna Komisariatu V Policji w Zabrzu otrzymała zgłoszenie dotyczące 38-letniego mężczyzny, który groził, że popełni samobójstwo.

Z zebranych informacji wynikało, że desperat może znajdować się na terenach leśnych w dzielnicy Rokitnica. Opisane przez zgłaszających okoliczności wskazywały, że istnieje realne zagrożenie, iż mężczyzna spełni swoje groźby. Na miejsce natychmiast skierowano dostępne patrole, które rozpoczęły poszukiwania – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Po trzech godzinach poszukiwań w trakcie pokonywania zarośniętych terenów policjant z zespołu wywiadowców zauważył w oddali mężczyznę będącego na drzewie, na wysokości około 7-8 metrów nad ziemią

– dodaje oficer prasowy.

Mężczyzna nie wykonywał na drzewie żadnych ruchów, był przysłonięty przez korony drzew, jednak kiedy zauważył policjantów podjął z nimi dialog i dobrowolnie zszedł z drzewa. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. 38-latek został przewieziony do szpitala specjalistycznego, gdzie dalej zajęli się nim lekarze.

(nmm)/KMP Zabrze
fot. zdj. poglądowe/px