Nie chciała iść na zakupy, została ugodzona nożem. Przykry finał awantury domowej w Rokiticy

Podczas awantury domowej nietrzeźwy mąż ugodził żonę nożem. Powód sprzeczki był błahy – kobieta nie chciała iść do sklepu. Jak się później okazało mężczyzna znęcał się nad nią od dłuższego czasu.

Sytuacja miała miejsce kilka dni temu.

W sobotę policjanci z piątego komisariatu interweniowali w jednym z mieszkań w zabrzańskiej Rokitnicy. Doszło tam do awantury pomiędzy 53-letnim mężczyzną a jego 54-letnią żoną. W jej trakcie mężczyzna skaleczył nożem kuchennym 54-latkę. Trafiła ona do szpitala z ranami ciętymi. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Mężczyzna został zatrzymany, a sprawą zajęli się policjanci. Podczas prowadzonych czynności ustalono, że będący pod wpływem alkoholu mężczyzna wszczął w domu awanturę z żoną, ponieważ nie chciała udać się do sklepu po zakupy.

Tak błahy powód okazał się wystarczający dla 53-latka, by w trakcie kłótni ugodzić swoją żonę nożem w rękę i nogę. W wyniku przeprowadzonych czynności procesowych ustalono, że pokrzywdzona jest ofiarą znęcania zarówno psychicznego, jak i fizycznego od 2017 r. – dodaje Bijok.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów z artykułów dotyczących znęcania się oraz lekkiego uszkodzenia ciała. We wtorek podejrzany w tej sprawie został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu, gdzie w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Podejrzany będzie musiał stawiać się do piątego komisariatu w Zabrzu dwa razy w tygodniu. Ponadto prokurator wydał również zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze