Nasłuchując dźwięków z tła policjanci odnaleźli niedoszłego samobójcę. Pomoc przyszła na czas

Mężczyzna, który chciał popełnić samobójstwo skacząc z wiaduktu, został powstrzymany przez dzielnicowych z Komisariatu III Policji w Zabrzu. Desperata udało się namierzyć dzięki rozmowie telefonicznej.

Wydarzenia miały miejsce w sobotę o godzinie 12:00.

Na telefon alarmowy zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że jej 19-letni syn, który ma myśli samobójcze, wyszedł z domu, a teraz nie odbierał telefonu. W poszukiwanie 19-latka zaangażowali się będący w służbie dwaj dzielnicowi z trzeciego komisariatu. Policjanci szybko wytypowali, miejsca, które mógł udać się mężczyzna, a w jednym z ich potwierdzili, iż był tam widziany. W trakcie dalszych działań udało im nawiązać kontakt telefoniczny z 19-latkiem – relacjonuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Podczas rozmowy poszukiwany nie chciał powiedzieć, gdzie się znajduje. Jednak policjanci, wsłuchując się w tło rozmowy oraz biorąc pod uwagę to, gdzie był wcześniej widziany, wytypowali wiadukt nad autostradą A4 w dzielnicy Kończyce

– dodaje Bijok.

Przeczucia ich nie myliły, po dotarciu na miejsce zobaczyli poszukiwanego 19-latka, któremu udzielili pomocy, a następnie przekazali służbom medycznym – podsumowuje oficer prasowy.

Zabrzańska policja apeluje: Znajdujący się w kryzysie człowiek jest otwarty na przyjmowanie pomocy. Kiedy dostrzeżesz sygnały zachowania samobójczego, reaguj. Nic nie robiąc, ryzykujesz utratę tej osoby. Na zawsze!

Gdzie szukać pomocy

  • 116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00 – 22.00.
  • 116 111 – bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.
  • 800 108 108 – bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00 – 20.00.
  • 121 212 – bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.
  • 22 635 09 54 – telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00 – 20.00.
  • (żms)/KMP Zabrze
    fot. px