Narkotyki zakopane pod ziemią w jednej z zabrzańskich dzielnic. „Sprawa jest rozwojowa”

Operacja kryminalnych do spraw narkotykowych z gliwickiej komendy zawiodła ich do… zabrzańskiej dzielnicy Zaborze. Tam pod ziemią śledczy odnaleźli zakopane 3,5 kg twardych narkotyków.

Była to amfetamina i tzw. kryształ. Działania przeprowadzono pod koniec czerwca, kiedy to funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w celu zweryfikowania posiadanej wiedzy, udali się na tereny zielone mieszczące się w sąsiednim mieście.

Do działań zaangażowany został przewodnik psa służbowego wraz z czworonogiem do wykrywania zapachów narkotyków. Mundurowi skrupulatnie sprawdzając praktycznie metr, po metrze ujawnili na obserwowanym terenie starannie zakopane narkotyki

– informuje KMP Gliwice.

Sprawa odnalezionych substancji jest rozwojowa, lecz zgromadzony materiał dowodowy z pewnością pozwoli Prokuratorowi przedstawić zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających przyszłym osobom zatrzymanym w tej sprawie. Warto przypomnieć, iż za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat – dodaje policja.

Odnalezione i zabezpieczone narkotyki z pewnością wpłyną na znaczące uszczuplenie zasobów lokalnych dilerów.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice