Napady na starsze kobiety to jego specjalność. Prokurator zdecydował o ujawnieniu wizerunku

Policjanci wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy zatrzymali męźczyznę, który na terenie Śląska napadał na kobiety i je okradał.

Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Prokurator podjął decyzję o upublicznieniu wizerunku podejrzanego. Jeżeli byłaś ofiarą męźczyzny, zadzwoń na Policję.

[pullquote align=”left” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Prezentowane zdjęcia przedstawiają wizerunek sprawcy przestępstw rozbójniczych, których dopuścił się na terenie Śląska, a w szczególności w Zabrzu.[/pullquote]

Podejrzany złożył wyjaśnienia, w trakcie których przyznał się do winy. Mężczyzna napadał na starsze kobiety między innymi w dzielnicach Zabrza: Helenka, Rokitnica i Zandka oraz w centrum miasta. Zatrzymany zawsze atakował bezbronną, samotnie idącą kobietę wyrywając jej torebkę. W trakcie napadów ubrany był w charakterystyczną czerwoną kurtkę.

Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Policjanci nie wykluczają jednak, że przestępstwa, które do tej pory udowodniono zatrzymanemu, to nie jedyne czyny jakich dopuścił się on na przestrzeni ostatnich miesięcy. Prokurator podjął decyzję o upublicznieniu wizerunku podejrzanego.

Policjanci apelują do wszystkich osób, które stały się ofiarami rabusia o przyjrzenie się sprawcy. W przypadku rozpoznania męźczyzny, pokrzywdzeni proszeni są o kontakt z wydziałem kryminalnym zabrzańskiej komendy tel.(32) 2779280, (32)2779287 lub najbliższą jednostką Policji tel. 997.

fot.KMP