Najpopularniejszy Sportowiec oraz Trener 2019 roku wybrani. Na podium Angulo i Lijewski

fot. M. Małkiewicz/Górnik Zabrze

Podczas tradycyjnego Balu Sportowca, który odbył się w miniony weekend, ogłoszone zostały wyniki 38. plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Zabrza w 2019 roku. W pierwszej kategorii bezkonkurencyjny był Igor Angulo. Marcin Brosz zajął drugie miejsce, tuż za Marcinem Lijewskim.

Napastnik Górnika Igor Angulo i tym razem okazał się bezkonkurencyjny. Król strzelców PKO Ekstraklasy wyprzedził rodowitego zabrzanina, siatkarza Azimutu Modena i reprezentacji Polski, Bartosza Bednorza, wybranego najlepszym przyjmującym turnieju Final Six Ligi Narodów. Trzecie miejsce zajął obrotowy NMC Górnik Zabrze, Marek Daćko.

W pierwszej dziesiątce znalazło się miejsce jeszcze dla dwóch kolejnych piłkarzy Górnika – Przemysław Wiśniewski zajął czwarte miejce, a Jesus Jimenez był ósmy.

Jestem bardzo dumny z tego, że po raz kolejny raz mogę odebrać tę nagrodę. Piłka nożna to sport drużynowy, więc nie byłoby mowy o tej wygranie gdyby nie moi koledzy z drużyny i sztab szkoleniowy. To również nagroda dla nas wszystkich. Bardzo im za to dziękuję. Podziękowania kieruję również do wszystkich kibiców, którzy na mnie zagłosowali – powiedział po odebraniu nagrody Igor Angulo. Jego sukces oglądali jego koledzy z zespołu. Na balu w komplecie stawiła się cała drużyna, wraz ze sztabem szkoleniowym.


W kategorii na Najpopularniejszego Trenera tym razem palma pierwszeństwa powędrowała do Marcina Lijewskiego, który prowadzi piłkarzy ręcznych NMC Górnika Zabrze. Były kapitan reprezentacji Polski wyprzedził Marcina Brosza. Walka o prymat, podobnie zresztą jak w przypadku poprzedniej kategorii, była bardzo zacięta. W pierwszej piątce znalazł się jeszcze jeden przedstawiciel Górnika, Jan Żurek, prowadzący z sukcesami zespół Centralnej Ligi Juniorów. Doświadczony szkoleniowiec uplasował się na miejscu czwartym.

NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC ZABRZA 2019

Igor Angulo (Górnik Zabrze – piłka nożna)
Bartosz Bednorz (Azimut Modena – siatkówka)
Marek Daćko (NMC Górnik Zabrze – piłka ręczna)
Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze – piłka nożna)
Martin Galia (NMC Górnik Zabrze – piłka ręczna)
Bartosz Kwestorowski (niezrzeszony – lekkoatletyka)
Aleksandr Bushkou (NMC Górnik Zabrze – piłka ręczna)
Jesus Jimenez (Górnik Zabrze – piłka nożna)
Oliwia Domagalska (SPR Pogoń 1945 Zabrze – piłka ręczna)
Denis Dąbkowski (Stowarzyszenie Paco Team – kicboxing)

NAJPOPULARNIEJSZY TRENER ZABRZA 2019

Marcin Lijewski (NMC Górnik Zabrze – piłka ręczna)
Marcin Brosz (Górnik Zabrze – piłka nożna)
Arkadiusz Miszka (SPR Pogoń 1945 Zabrze – piłka ręczna)
Jan Żurek (Akademia Górnika Zabrze – piłka nożna)
Wojciech Strużyna (Walka Zabrze – piłka nożna)

(żms)/(Górnik Zabrze/Bartłomiej Perek)
Fot. Marcin Małkiewicz(Górnik Zabrze)