Nachodził, groził, niszczył mienie – nie umiał odpuścić byłej partnerce. Nękający „ex” trafił do aresztu

44-letnia mieszkanka Zabrza zgłosiła policjantom, że jej były partner, pomimo wydanego przez prokuratora zakazu zbliżania się, nachodzi ją i przebywa pod jej domem. Na miejsce udali się policjanci z zabrzańskiej jedynki. Mężczyzna został zatrzymany, decyzją sądu trafił do aresztu.

Zanim jednak do tego doszło, w trakcie interwencji, 41-latek próbował zmylić policjantów, podając im dane swojego brata.

Nachodzenie byłej partnerki pomimo wydanego przez prokuratora zakazu i próba wprowadzenie w błąd policjantów nie było jego jedynym przewinieniem. Jak się okazało, mężczyzna miał przy sobie również narkotyki w postaci amfetaminy. Mundurowi zatrzymali 41-latka i na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili mu zarzuty – relacjonuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Gliwice.

Śledczy zarzucili mężczyźnie między innymi kierowanie wobec 44-latki gróźb karalnych, dokonania uszkodzenia jej ciała, zniszczenia mienia w postaci uszkodzeni okularów oraz posiadania narkotyków

– dodaje oficer prasowy.

Policjanci wnioskowali o areszt wobec podejrzanego, do czego przychyliła się prokuratura. W miniony czwartek Sąd Rejonowy w Zabrzu zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze