Na Muzyczne Lato naprzód marsz! Poprowadzi was Proletaryat!

Ikona rodzimego post-punka będzie gwiazdą kolejnej odsłony tegorocznego Muzycznego Lata. Pabianicka formacja wystąpi na Śląskim Rancho w najbliższy piątek, 10 lipca. Start, punktualnie o godzinie 20.00.

Muzyczne Lato, to cykl największych imprez plenerowych organizowanych na Śląsku w okresie wakacyjnym. Organizatorzy, jak co roku dobierają artystów z różnych muzycznych światów – jest miejsce na hip-hop, dance, disco-polo i z drugiego bieguna – na ostre rockowe granie.

– Występ grupy Proletaryat, to będzie takie małe odbicie dawnych festiwalów w Jarocinie. Przed laty zapraszaliśmy takie zespoły, jak Oddział Zamknięty, czy rok temu Kobranockę. Teraz idziemy krok dalej – zaprasza Wiesław Śmietana, dyrektor Domu Muzyki i Tańca.


Grupa podczas zabrzańskiego koncertu będzie promowała najnowszy album zatytułowany “Oko za oko”. Mimo że muzycy utożsamiani są z post-punkiem, zaliczanym dziś do rockowych nisz, mają na koncie spory sukces komercyjny. Wydany w pierwszej połowie lat 90. album “Czarne szeregi” sprzedał się w nakładzie blisko 700 tysięcy egzemplarzy.

(TK)