Na DK 88 zderzyły się trzy auta. Nie żyje 61-latek kierujący seicento, 2 inne osoby zostały ranne

Tragiczny wypadek miał miejsce w poniedziałek, około 12:30 na zabrzańskim odcinku DK 88. W wyniku zderzenia trzech samochodów osobowych zginął jeden z kierowców. Dwie inne osoby z pozostałych aut zostały ranne.

Działania policji i straży pożarnej na miejscu zdarzenia trwały dobrych kilka godzin, zakończono je po godzinie 17:30. Do czasu zakończenia akcji ratunkowej droga była nieprzejezdna w obu kierunkach.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 55-letni kierujący nissanem micra, jadąc w kierunku Gliwic, z nieustalonych dotychczas przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się z fiatem seicento kierowanym przez 61-letniego mieszkańca Gliwic, a następnie z volkswagenem polo kierowanym przez 26-letnią mieszkankę Pyskowic – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


W wyniku wypadku śmierć poniósł kierowca fiata. Ogólnych obrażeń ciała doznał natomiast kierujący nissanem oraz 52-letnia pasażerka volkswagena. Po rannych przyleciał śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego

– dodaje Bijok.

Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki, funkcjonariusze straży pożarnej, a także technik kryminalistyczny. Czynności w sprawie trwają, a policja apeluje o przestrzeganie przepisów, rozsądek i kulturę jazdy.

Zadbajmy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, a także o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego – zaznacza rzecznik zabrzańskiej policji.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze, PSP Zabrze