Na cmentarze można wybrać się komunikacją miejską. W dzień Wszystkich Świętych jest darmowa

Bezpłatna komunikacja miejska to propozycja ZTM na dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada. Można więc zrezygnować z samochodu – szczególnie, że przy nekropoliach będą zmiany w organizacji ruchu i zwyczajowy tłok.

Jak co roku w tym terminie ZTM we współpracy z urzędami miast przygotował liczne udogodnienia dla osób, które wybierają się na groby bliskich. Zamiast jechać autem i martwić się m.in. o miejsce parkingowe, będzie można bezpłatnie korzystać ze wszystkich środków transportu publicznego.

Każdego dnia warto rozważyć korzystanie z komunikacji miejskiej, ale w dzień Wszystkich Świętych szczególnie. To nie tylko kwestia wprowadzonych przez nas na tę okoliczność specjalnych linii i bezpłatnych przejazdów, ale również tego, że na przycmentarnych parkingach jest duży ruch i brakuje miejsc – argumentuje dyrektor ZTM Małgorzata Gutowska. W Zabrzu linii specjalnych nie przewidziano.

Na czas Wszystkich Świętych organizator komunikacji miejskiej zaplanował liczne zmiany na liniach regularnych.

Wśród nich są m.in. zamiana mniejszych autobusów na większe, uruchomienie linii nocnych oraz – albo przede wszystkim – wprowadzenie 1 listopada na ok. 80 liniach regularnych specjalnych rozkładów jazdy, ważnych w dniu Wszystkich Świętych.

Szczegółowe informacje dotyczące udogodnień przygotowanych przez ZTM na okres Wszystkich Świętych można znaleźć na stronie internetowej ZTM w zakładce Komunikaty.

(mat. ZTM)