MZD szuka wykonawcy przedłużenia Alei Korfantego. Inwestycja ma być gotowa za 1,5 roku

Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu opublikował zamówienie publiczne na budowę przedłużenia Alei Wojciecha Korfantego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Heweliusza do ulicy Brygadzistów. 18 stycznia 2022 roku otwarte zostaną oferty wykonawców.

Prace potrwają osiemnaście miesięcy od dnia podpisania umowy. Aleja Korfantego zostanie połączona z ulicą Tarnopolską i Brygadzistów poprzez budowę nowego odcinka drogi o długości około kilometra.

Na budowę przedłużenia Alei Korfantego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Heweliusza do ulicy Brygadzistów miasto pozyskało 30 mln zł w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Nowego Ładu.

Celem inwestycji jest usprawnienie komunikacji poprzez odciążenie centrum miasta oraz udrożnienie ruchu na osi północ południe. Zakres inwestycji obejmuje budowę przedłużenia drogi gminnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą tj. budowę chodników ścieżek rowerowych elementów ochrony środowiska (ekranów akustycznych) odwodnienia układu drogowego budowę i przebudowę sieci uzbrojenia terenu oraz oświetlenia ulicznego i kanałów technologicznych.


(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze/InfraCAD