Myśliwi znowu wyjdą na łowy. Zbiorowe polowania na zwierzęta odbędą się trzy razy


Na stronie internetowej zabrzańskiego magistratu opublikowano obwieszczenie prezydent miasta o terminach zbiorowych polowań, które zaplanowano w tym i na początku przyszłego roku.

Myśliwi będą polować na zwierzęta łowne w dniach 9 listopada 2019 roku, 11 stycznia oraz 1 lutego 2020 roku, każdorazowo w godzinach od 8:00 do 14:00 w obwodzie łowieckim nr 111. Przez zbiorowe polowanie, zgodnie z przepisami ministerstwa środowiska, należy rozumieć polowanie wykonywane z udziałem co najmniej dwóch współdziałających ze sobą myśliwych albo myśliwego i naganiacza, zorganizowane przez dzierżawcę albo zarządcę obwodu łowieckiego, prowadzone przez prowadzącego polowanie.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Obwód łowiecki nr 111 obejmuje m.in. Rokitnicę, a także skrajne fragmenty Mikulczyc i Grzybowic.[/perfectpullquote]

“Granica obwodu biegnie z Tarnowskich Gór, od skrzyżowania ul. Gliwickiej z obwodnicą w kierunku wschodnim do przecięcia się z torem kolejki wąskotorowej, torem tym na południe przez Suchą Górę do skrzyżowania z szosą Bytom Płd – Stolarzowice, od tego skrzyżowania w kierunku południowo – wschodnim do szosy nr 43 Tarnowskie Góry – Bytom, szosą tą w kierunku południowo – wschodnim do drogi nr 4, stąd w kierunku południowo – wschodnim granicą do szosy Bytom – Miechowice, szosa tą na zachód do miejscowości Bytom Karb, stąd na południe szosą Bytom Północny – Ruda Śląska do toru kolejowego Bytom – Zabrze, dalej na południowy – zachód tym torem do szosy Zabrze – Mikulczyce, wymienioną szosą na północny – zachód przez Mikulczyce do szosy nr 908 Gliwice – Tarnowskie Góry i w kierunku północno – wschodnim tą szosą przez Górniki, Repty do punktu wyjściowego” – czytamy w dokumencie Opis granic obwodów łowieckich wg. stanu na sierpień 2012r opublikowanym na stronie urzędu województwa śląskiego.


Całą mapę obwodu można znaleźć tutaj.

fot. scr. Okręgowa Rada Łowiecka Katowice

(żms)/UM Zabrze