Muzyczna historia okładek płyt The Beatles”. Wstęp bezpłatny, obowiązują telefoniczne rezerwacje

Jesteście chętni na słowno-muzyczną podróż w głąb okładek zespołu The Beatles? W podróży towarzyszyć Wam będzie muzyka Wielkiej Czwórki odtwarzana z płyt gramofonowych z lat sześćdziesiątych.

Wydarzenie, które organizuje Politechnika Śląska, miasto oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, połączone będzie ze zwiedzaniem wystawy prac jednego z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych w kraju i za granicą polskich artystów współczesnych – Rafała Olbińskiego.

Spotkanie, które odbędzie się 2 marca w siedzibie MGW przy ul. 3 Maja 19, poprowadzi Bogusław Ziębowicz – animator muzycznej kultury winylowej na Śląsku i nie tylko.

Na wystawie „Warszawa – Nowy Jork” zaprezentowanych zostało ponad 180 dzieł tego wybitnego artysty. Wśród nich największą grupę stanowią projekty okładek i ilustracji do czasopism, które są często samodzielnymi obrazami. Odwiedzający wystawę podziwiać mogą także rzadko prezentowane plakaty, rysunki oraz litografie warsztatowe. Wystawa dostępna będzie do 21 kwietnia.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Nauka z kulturą” realizowanego przez Centrum Kultury Studenckiej MROWISKO Politechniki Śląskiej. WSTĘP BEZPŁATNY. Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr. tel.: 32 37 33 520.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze