Można już zwiedzać Miejski Ogród Botaniczny. Jakie nowości znalazły się na terenie obiektu?

fot. UM Zabrze

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników piękna przyrody – w najbliższą sobotę, o godzinie 10:00, otwarty zostanie Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu.

Każdego roku Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu zostaje otwarty dla odwiedzających z początkiem maja. Pracownicy Ogrodu cały czas intensywnie pracowali, aby każdy zwiedzający mógł znów cieszyć się piękną przyrodą.

Nowością w tym sezonie są m.in. dwie tablice interaktywne o drzewach liściastych i iglastych. Jedna z nich zlokalizowana jest w alei klonowej, a drugą będzie można znaleźć przy wąwozie z paprociami.


Pod względem bogactwa zgromadzonej tu przez lata kolekcji roślinnej, zabrzański ogród botaniczny to najbogatszy zbiór na Górnym Śląsku, o wyjątkowym charakterze ekologicznym, zdrowotnym i naukowym. Rośnie tu około 5000 okazów drzew i krzewów (ok. 200 taksonów) oraz bogata kolekcja roślin pochodzących praktycznie ze wszystkich stref klimatycznych.

Ogród dzieli się na część botaniczną nawiązującą do ogrodów w stylu francuskim oraz parkową z placem zabaw, terenami gospodarczymi i szklarniami.

W tym roku szklarnie są wyłączone ze zwiedzania ze względu na przygotowania do inwestycji, na którą miasto pozyskało środki zewnętrzne z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze