„MotoStrefa: Pokaż Swego Sprzęta!” odbędzie się tydzień później. Rozpocznie ją przejazd po Zabrzu

Stowarzyszenie Śmiercioodporni zaprasza na imprezę integracyjną zabrzańskiego środowiska motocyklowego, która jest otwarta dla wszystkich miłośników jednośladów – bez względu na ich wiek, pojemność silnika, moc oddaną na koło czy wreszcie staż na jednośladzie.

Wydarzenie miało odbyć się 30 lipca (sobota), jednak w związku z fatalnymi prognozami pogody na 30 lipca oraz charakterem imprezy, MotoStrefa: Pokaż Swego Sprzęta! zostaje przeniesiona na 6 sierpnia (sobota).

Impreza w nowym terminie odbędzie się na placu manewrowym MotoRat – Szkoła Jazdy i Ratownictwa Drogowego przy ul. Knurowskiej w Zabrzu (wjazd naprzeciwko salonu samochodowego).

Tam organizatorzy zapraszają do wspólnej integracji środowiska motocyklowego. Event rozpocznie się od parady motocyklowej ulicami Zabrza, a zakończy wspólnym grillem.


W ramach promocji bezpieczeństwa motocyklistów do współorganizacji zaproszony został warsztat Rebel Moto, który nieodpłatnie będzie sprawdzał najważniejsze punkty dotyczące bezpieczeństwa w wytypowanych motocyklach i wskazywał czym ewentualnie warto się zająć. Natomiast firma Fuchs Oil Polska przedstawi wykład o najważniejszych kwestiach dotyczących technik olejowych i smarnych w motocyklach.

Zabrzańska komenda Państwowej Straży Pożarnej zaprezentuje wóz bojowy, co będzie atrakcją dla tych młodszych i tych starszych.

Wreszcie Stowarzyszenie Śmiercioodporni zaprezentuje pozorację wypadku motocyklowego, aby zaprezentować, w jaki sposób zabezpieczyć miejsce zdarzenia i jak pomóc w wypadku motocykliście.

W trakcie wydarzenia zorganizowany zostanie także konkurs na najciekawszy motocykl na imprezie. W ramach plebiscytu, w którym sami uczestnicy będą głosować, wybrany zostanie najfajniejszy jednoślad.

Osoby do kontaktu: Rafał Bryła – tel. 695 732 850, Paweł Franzke – tel. 601 878 708.

(żms)/UM Zabrze
fot. arch. UM Zabrze