Motocyklista nie chciał zatrzymać się do kontroli. Kierowcy i pasażerce grozi teraz więzienie

fot. KMP Zabrze

Policja podsumowała ostatnie kilka dni na zabrzańskich drogach. 7 kolizji, nietrzeźwy kierujący, a także mężczyzna prowadzący samochód „na zakazie” i motocyklista bez uprawnień. Przy okazji kontroli drogowej wpadła też kobieta posiadająca przy sobie narkotyki.

W sobotę policjanci z zabrzańskiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli motocykl. Pomimo użytych sygnałów dźwiękowych i świetlnych, kierowca pojazdu kontynuował jazdę, wyraźnie przyspieszając. Jego ucieczka zakończyła się w pobliżu ul. Skłodowskiej, gdzie po wjechaniu w zarośla i próbował oddalić się na piechotę. Na niewiele się to zdało – wraz z pasażerką zostali zatrzymani.

Okazało się, że 27-letni kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i kierował, będąc pod wpływem narkotyków. Potwierdziło to wstępne badanie wykonane narkotesterem.

Z kolei przy 21-letniej pasażerce policjanci znaleźli susz koloru zielonego oraz biały proszek. Po przebadaniu substancji przez technika kryminalistyki okazało się, że jest to marihuana oraz amfetamina. Za niezatrzymanie się do kontroli mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, a kobieta za posiadanie środków odurzających może trafić do więzienia nawet na 3 lata.


Dzień później, w niedzielę, stróże prawa zatrzymali także nietrzeźwego kierującego. 22-latek siadł „za kółko” mając ponad promil alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara pozbawiania wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz zakaz kierowani pojazdami.

Tego samego dnia zabrzańska drogówka zatrzymała również do kontroli 32-latka, który kierował pojazdem pomimo orzeczonego sądowego zakazu. Okazało się także, że jest on poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu.

W poniedziałek na terenie naszego miasta w godzinach od 6:00 do 22:00 były prowadzone działania „Prędkość”. W trakcie akcji policjanci dokonali 86 kontroli drogowych, w wyniku których ujawnili 68 wykroczeń. Zatrzymano też 44-letniego kierującego na tzw. podwójnym gazie. Okazało się, że w organizmie miał prawie promil alkoholu. Oprócz tego, w ramach przeprowadzonych w poniedziałek działań „Trzeźwość”, funkcjonariusze wykryli 3 nietrzeźwych rowerzystów.

(żms)/KMP Zabrze
fot. arch. KMP Zabrze