Mistrzostwa Zabrza MTB 2022. Pozostało kilka dni by się zapisać, obowiązuje opłata startowa

Na zrekultywowanym terenie przemysłowym (wjazd od ul. Kasprowicza, parking LOK) zorganizowane zostaną zawody MTB w formule XCO (Cross Country). Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 28 maja.

W ramach zawodów zaplanowano start wspólny i ściganie na trasie KIDS 200 m, EASY 500 m oraz mocno interwałowej trasie PRO 2500 m dla amatorów. Dla zawodników z licencją UCI Śląski Związek Kolarski zgodnie z regulaminem – Żacy ok. 20 min do Juniorów ok. 50 min.

Zawody dla amatorów tych małych (również rowerki biegowe) i tych dużych oraz w osobnej klasyfikacji dla zawodników z licencjami. Dodatkowo kategorie żak, żakini, młodzik i młodziczka z licencjami PZKol będą miały zawody w randze Mistrzostw Śląska MTB. Mapki tras, mapka dojazdu, regulamin dostępne na naszej stronie – informują organizatorzy.


Uwaga: Zgłoszenia przyjmowane są TYLKO poprzez formularz zgłoszeń do 26 maja br. do godziny 18:00 lub do wykorzystania wszystkich miejsc. Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane. Maksymalna liczba uczestników to 150 osób dla zawodników bez licencji (amatorów).

Opłata startowa dla wszystkich zawodników wynosi 20 zł – należy ją uiścić on-line. Brak wpłaty na konto skutkuje pobraniem opłaty na miejscu w wysokości 50 zł. Zawodnicy z Ukrainy (z licencją lub bez) nie ponoszą opłaty startowej.

Więcej informacji nt. Mistrzostw oraz formularz zapisów na www.aktywnezabrze.pl

(żms)/UM Zabrze
fot. mat. organizatora