Minister Michał Wójcik odwiedził Zabrze. Uroczyście przekazano wóz bojowy dla OSP Makoszowy (foto)

fot. zabrze112.pl

Na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu w poniedziałek odbyło się uroczyste przekazanie nowego wozu bojowego marki KAMAZ dla zabrzańskiej jednostki OSP Makoszowy. Nasze miasto odwiedził z tej okazji minister – Członek Rady Ministrów Michał Wójcik.

Była to druga uroczystość związana z tym pojazdem. Pierwszą, połączoną z przejazdem po dzielnicy Makoszowy, zorganizowano pod koniec lutego.

Na początku wydarzenia Komendant Miejski PSP w Zabrzu st. bryg. Tomasz Bajerczak przywitał zaproszonych gości, a następnie doszło do uroczystego przekazania samochodu przez Ministra Michała Wójcika oraz Prezydent Zabrza Małgorzatę Mańkę-Szulik.


W czasie uroczystości głos zabrał minister Wójcik, który pogratulował druhom nowego wozu, a także podkreślił, że zakup samochodu jest wynikiem bardzo dobrej współpracy między władzą szczebla państwowego oraz samorządu terytorialnego.

Słowa uznania i podziękowania na ręce ministra za wsparcie finansowe przekazała Prezydent Zabrza, podkreślając jednocześnie dużą wagę ochotniczych straży pożarnych niosących w ramach wolontariatu pomoc dla mieszkańców Zabrza.

Podczas uroczystości Prezes OSP Makoszowy podziękował osobom zaangażowanym w pozyskanie samochodu gaśniczego wręczając pamiątkowe medale i podziękowania.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki KAMAZ został zakupiony przy dofinasowaniu z Departamentu Funduszu Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości w kwocie 600 tyś. zł. oraz środków z budżetu miasta w tym z budżetu partycypacyjnego w kwocie 200 tyś. zł.

Samochód Kamaz doskonale nadaje się do jazdy w terenie. Samochód jest uterenowiony, posiada napęd 4×4. Wyposażony jest w nowoczesną autopompę i mieści się w nim 3,5 tony wody oraz 350 litrów środka pianotwórczego.

(żms)/PSP Zabrze
fot. ZABRZE112.pl/PSP Zabrze