Mieszkania przy ul. Żeromskiego przekazano lokatorom. Miasto realizuje kolejne inwestycje

Nowy, 5-piętrowy budynek przy ul. Żeromskiego 45, z 35 mieszkaniami oddany został uroczyście do użytkowania. Inwestycja Zarządu Budynków Mieszkaniowych – Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Zabrzu kosztowała 12 mln złotych.

W tej nieruchomości wolnych lokali już nie ma, ale ZBM-TBS już realizuje kolejne przedsięwzięcia mieszkaniowe, tym razem na zielonych peryferiach miasta.

Budowę nieruchomości przy ul. Żeromskiego 45 rozpoczęto w maju 2021 roku. Projektantem inwestycji jest mgr inż. Architekt Grzegorz Wojewódka ze spółki Kwadrat Polska, natomiast głównym wykonawcą została firma Budmex z Nowego Sącza, której prezesem jest Marek Basta.

Dzięki wspólnym staraniom wzniesiony został nowoczesny, pięciokondygnacyjny budynek mieszkalny z windą. Składa się on z 35 mieszkań dwu- i trzypokojowych, o powierzchni od 42 m² do 85 m² wraz z przynależnymi piwnicami. Nieruchomość jest zaopatrzona we wszystkie niezbędne instalacje: wodną, kanalizacyjną, elektryczną, telekomunikacyjną, a także w instalację centralnego ogrzewania z miejskiej nitki ciepłowniczej.

Jednocześnie dla potrzeb mieszkańców stworzono niezbędną infrastrukturę techniczną i drogową, przygotowując także 29 miejsc parkingowych oraz 8 garaży z możliwością odpłatnego wynajmu.

Nowy budynek wyróżnia jego usytuowanie w przestrzeni komunikacyjnej i funkcjonalnej miasta. W niedalekiej odległości znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, dojście do których zajmuje kilka – kilkanaście minut. W najbliższej okolicy działają także przedszkola i szkoły, sklepy, przychodnie lekarskie, punkty usługowe czy lokale gastronomiczne.

Nieruchomość położona jest też blisko wjazdów na Drogową Trasę Średnicową. Do zjazdu przy Rondzie Sybiraków w Zabrzu jest 1,4 km, a do zjazdu w pobliskiej Sośnicy 2,1 km. Dzięki temu podróż samochodem do Katowic zajmuje 15 min.

W miniony poniedziałek nowym lokatorom budynku wręczone zostały klucze. To jednak nie koniec miejskich inwestycji mieszkaniowych.

Kolejną dużą inwestycją ZBM-TBS Sp. z o.o. jest budowa nowoczesnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych z windami na osiedlu Helenka – Zacisze. Łącznie będą to aż 64 mieszkania, po 16 w każdym budynku. Lokale będą dwu i trzypokojowe z aneksami kuchennymi oraz komórkami lokatorskimi o powierzchni od 52 m2 do 78 m2. Na parterze będzie można wyjść bezpośrednio do ogródka.

W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa infrastruktura techniczna i drogowa. Powstanie 90 miejsc postojowych z możliwością odpłatnego wynajmu, w tym dwa miejsca ładowania samochodu elektrycznego. Przewidziano również duży plac zabaw oraz cztery wiaty rowerowe. Mieszkania przewidziane są do zasiedlenia na zasadach wynajmu. Warunkiem ubiegania się o mieszkanie w systemie TBS jest złożenie wniosku o najem mieszkania w systemie TBS oraz złożenie deklaracji udziału w kosztach budowy – partycypacji. Więcej informacji o inwestycji dostępnych jest pod adresem: https://zbm-tbs.zabrze.pl/helenka-zacisze.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze/Paweł JaNic Janicki