Mieszkańcy ulicy Sportowej usłyszeli krzyki za ścianą. U 89-letniej sąsiadki grasował “kurier”

Dzięki reakcji sąsiadów zatrzymano sprawcę usiłowania rozboju na 89-letniej mieszkance Zabrza. To 26-latek znany tutejszym policjantom z wcześniejszych przestępstw. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce w minionym tygodniu w jednym z mieszkań na ulicy Sportowej.

26-letni mieszkaniec Zabrza przyszedł do mieszkania 89-letniej pokrzywdzonej i przedstawiał się jako kurier. Gdy kobieta otworzyła mu drzwi, wtargnął do środka i pytał, czy ma pieniądze. Mężczyzna stwierdził, że należy mu się 500 zł za paczkę, którą rzekomo przywiózł, po czym zaczął przeszukiwać szafki – relacjonuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Gdy kobieta zaczęła wzywać pomocy, zareagowali sąsiedzi, którzy ujęli mężczyznę. Następnie przekazali go przybyłym na miejsce policjantom z pierwszego komisariatu

– dodaje oficer prasowy.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu celem wykonania z nim dalszych czynności. W trackie swoich działań śledczy z zabrzańskiej “jedynki” ustalili, że zatrzymany 26-latek jest też odpowiedzialny za inne przestępstwa, które w ostatnim czasie miały miejsce na terenie Zabrza – dodaje Bijok.

Łącznie zabrzanin usłyszał cztery zarzuty dotyczące: przywłaszczenia portfela, oszustwa, dokonania rozboju i usiłowania dokonania rozboju. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lata pozbawiania wolności. Zabrzańscy śledczy wystąpili do sądu o zastosowanie wobec 26-latka tymczasowego aresztu.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze