Miejski Ogród Botaniczny jest już otwarty dla odwiedzających. Wracają plenerowe koncerty Orkiestry Dętej

P. Janicki/UM Zabrze

W każdą niedzielę, od maja do sierpnia, w Miejskim Ogrodzie Botanicznym będzie można wysłuchać koncertu plenerowego w wykonaniu Orkiestry Dętej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod batutą Henryka Mandrysza. Początek – godzina 16:00.

Przed nami weekend, a jednym z najlepszych sposobów na spędzenie go, są spacery w otoczeniu pięknej przyrody. Warto zajrzeć do Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu, który o tej porze roku zachwyca bogactwem kwitnącej roślinności. MOB otwarty jest dla zwiedzających w okresie od 1 maja do 31 października. W najbliższą niedzielę czeka na odwiedzających dodatkowa atrakcja – koncert plenerowy Orkiestry Dętej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod batutą Henryka Mandrysza.

Warto odwiedzić MOB także w inne dni

Pod względem bogactwa zgromadzonej tu przez lata kolekcji roślinnej, zabrzański ogród botaniczny to najbogatszy zbiór na Górnym Śląsku, o wyjątkowym charakterze ekologicznym, zdrowotnym i naukowym. Rośnie tu około 5000 okazów drzew i krzewów (około 200 taksonów) oraz bogata kolekcja roślin pochodzących praktycznie ze wszystkich stref klimatycznych.

Ogród dzieli się na część botaniczną nawiązującą do ogrodów w stylu francuskim oraz parkową z placem zabaw, terenami gospodarczymi i szklarniami. W 2004 r. na terenie Ogrodu założono Rosarium, które obsadzone zostało 2500 sztuk róż, różnych typów w 64 odmianach.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze/Paweł JaNic Janicki