Matka znęcała się nad 1,5 rocznym synem, zarzuty także dla ojca. Oboje mogą trafić do więzienia

21-letnia matka znęcała się fizycznie nad swoim malutkim, 1,5 rocznym dzieckiem. O sprawie powiadomiono policjantów. Dzięki ich zaangażowaniu kobieta usłyszała zarzuty i trafiła na miesiąc do aresztu. Obwinionym w sprawie jest także ojciec dziecka.

Kilka dni temu do funkcjonariuszy z I komisariatu dotarła informacja o możliwym znęcaniu się nad 1,5-rocznym chłopczykiem.

Dziecko zostało pozostawione przez matkę u swojej rodziny. Ta zauważyła, że chłopczyk ma ślady, które mogą świadczyć o znęcaniu się. O sytuacji poinformowano policjantów. Z ustaleń, jakie poczynili śledczy, a także na podstawie zgromadzonego oraz zabezpieczonego materiału dowodowego wynikało, że kobieta znęcała od blisko pół roku nad małoletnim synem. Według ustaleń śledczych o stosowaniu przemocy wobec dziecka wiedział też jego 23-letni ojciec – przekazuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Rodzice dziecka zostali zatrzymani. 21-letniej mieszkance Zabrza prokurator przedstawił zarzut znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na jej wiek oraz narażenie na utratę życia i zdrowia

– dodaje Bijok.

Sąd na wniosek prokuratury i policji zastosował wobec kobiety najsurowszy środek zapobiegawczy, w postaci tymczasowego aresztu. Grozi jej do 8 lat więzienia. Zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia usłyszał też ojciec dziecka. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

(żms)/KMP Zabrze
fot. px/zdj. poglądowe