Matka odwiedziła syna, a ten grożąc nożem ukradł jej kartę bankomatową

Mężczyzna, który grożąc matce nożem skradł jej kartę bankomatowa, został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie.

Do zdarzenia doszło w mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny. 75-letnia kobieta przyjechała do swojego syna kilka miesięcy temu w odwiedziny. Podczas jednej z imprez zakrapianej alkoholem, 35-latek grożąc użyciem noża, doprowadził ją do stanu bezbronności, skradł jej kartę bankomatową i zbiegł z mieszkania.

Kobieta zawiadomiła zabrzańską policję. Poinformowała mundurowych, że nie była to pierwsza sytuacja, kiedy syn dopuścił się wobec niej agresji. Już po kilkunastu minutach mężczyzna został zatrzymany. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie, gdzie po wytrzeźwieniu zostały z nim przeprowadzone czynności procesowe. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzut rozboju i znęcania się nad rodzicielką.

Zabrzański sąd na wniosek prokuratury i policjantów zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności. (KMP Zabrze. Fot. Archiwum)