Lotny Festiwal Piwa od 7 do 9 czerwca. Trzy dni niesamowitej zabawy. Koncerty, silent disco, pubquiz

fot. materiał organizatora

Dobre wieści dla miłośników piwa! Letni wietrzyk przynosi zapowiedź jednego z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w świecie piwa – Lotny Festiwal Piwa w Gliwicach. To święto piwnego rzemiosła, smaków i kultury wraca w pełnej krasie, obiecując trzy dni niesamowitej zabawy, doskonałych trunków i kulinarnych doznań. Od 7 do 9 maja plac pod PreZero Arena Gliwice, zamieni się w królestwo piwa, gdzie zapaleni miłośnicy oraz ciekawi smakosze będą mogli odkrywać piwną paletę jak nigdy dotąd.

 

Lotny Festiwal Piwa cieszy się niesłabnącą popularnością – nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest nie tylko przestrzenią dla znakomitych browarniczych wystawców, ale także inicjatywą z misją, której celem jest edukacja w zakresie dobrego piwa. Z pewnością udaje się realizować ten górnolotny cel, a uroku festiwalu dodają także zjeżdżające się z całej Polski food-trucki, różnorodne atrakcje i konkursy.

To wyjątkowe wydarzenie organizowane przez młodych ludzi ma na celu wspieranie właścicieli małych browarów rzemieślniczych w promocji ich wyjątkowych trunków. Poprzez swoje działania, młodzi entuzjaści piwa pragną zwiększyć świadomość o tych lokalnych, często unikalnych produktach, pomagając browarnikom dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Festiwal to okazja, by zaprezentowali swoje wyroby i opowiedzieli o nich większej liczbie osób – podzielili się historią, anegdotami, a niekiedy także tajemnicami piwowarstwa.

fot. materiały organizatora

Rzemieślnicze piwo, food trucki, zabawa

Co spotka uczestników podczas festiwalu? Konkursy, Lotna Olimpiada, a nawet piwni eksperci, którzy wytłumaczą nam jak degustować piwo, od czego warto zacząć przygodę z kraftem oraz o samej produkcji i wiele innych. Lotny Festiwal Piwa to nie tylko odkrywanie piwa, to także kulinarne doznania. Na placu pod PreZero Arena staną liczne stoiska i food trucki oferujące kulinaria, które doskonale harmonizują z aromatami piwnymi. Od tradycyjnych dań po uliczny fast food i nowatorskie smaki – każdy znajdzie coś dla siebie.

fot. materiały organizatora

PubQuiz: Test Wiedzy o Piwie

Na Lotnym Festiwalu Piwa w Gliwicach nie zabraknie również atrakcji dla miłośników wyzwań intelektualnych. Przygotujcie się na PubQuiz – wyjątkowe quizy, które przeniosą was w świat wiedzy o alkoholach z całego świata. Bez względu na to, czy jesteście gotowi na rywalizację czy po prostu chcecie dobrze się bawić, PubQuiz to doskonała okazja do spędzenia czasu z przyjaciółmi. Specjalny quiz o piwach oraz innych alkoholach odbędzie się w sobotę [8.06] o 17:00. Przyjdźcie z ekipą, odpowiadajcie na pytania i rywalizujcie o atrakcyjne nagrody w tym część gotówki z wpisowego! Zapiszcie się na miejscu około 20 minut przed rozpoczęciem, aby zarezerwować swoje miejsce i dołączyć do zabawy. Czeka na was 9 kategorii tematycznych, w których krążyć będą pytania dotyczące najlepszych browarów i innych alkoholi. Dołączcie do nas i sprawdźcie, czy wasza wiedza o piwie stoi na najwyższym poziomie!

Lotne zawody we flanki

Prawdziwych piwoszy z pewnością skuszą Lotne Mistrzostwa we Flanki, czyli rozgrywka, w której ważna jest nie tylko celność i szybkość, ale także zdolność szybkiego picia piwa. Wystarczy zebrać drużynę, wymyślić kreatywną nazwę i szykować się na emocjonującą, sportową rywalizację. Warto zobaczyć to na własne oczy!

Coś dla ciała, coś dla duszy

Spragnionym hulanek z pewnością przypadnie do gustu Silent Disco, czyli możliwość beztroskiego potuptania w wygodnych słuchawkach do najlepszej muzyki! Silent Disco będzie czekać na chętnych w sobotę [8.06] w godzinach 22:00-2:00.

Czeka na Was niezapomniany weekend pełen świetnej rozrywki i energetycznych koncertów. W piątek, od godziny 20:00 do 22:00, na scenie wystąpi – Dj Sound Activ Paweł Merena, który rozgrzeje atmosferę do czerwoności! Sobota także nie pozostaje w tyle – od 20:00 do 22:00 serca publiczności zdobędzie zespół MSB- Mocna Strona Bluesa. A niedziela? To dzień pełen emocji i wyjątkowych dźwięków! Dopamina, przejmie scenę w godzinach od 18:00 do 20:00. Ich muzyka to połączenie popu z rockiem i elementami melorecytacji. Jest to niepowtarzalna fuzja energicznego, gitarowego brzmienia z mocną treścią, która opowiada o zgiełku wielkich miast, nieodwzajemnionej miłości, odnajdywaniu się w obecnych czasach oraz o życiu z perspektywy artysty. Zagrają dla Was swoje największe przeboje, byście mogli zakończyć festiwal w jeszcze lepszym nastroju.

fot. materiały organizatora

Miejsce, w którym warto być

Co najlepsze, 5. Gliwicki Lotny Festiwal Piwa jest wydarzeniem bezpłatnym – nic nie stoi więc na przeszkodzie, by na własne oczy zobaczyć to wyjątkowe święto browarnictwa. Nad dobrą zabawą pieczę sprawują organizatorzy, czyli Craft Event i Piwny Klub. Mają w tym nieliche doświadczenie: wszyscy już wiedzą, że Lotny Festiwal Piwa to gwarancja udanego weekendu!

Na Placu pod PreZero Arena będziecie mieli okazję degustować alkohole aż od 18 piwnych wystawców oraz czekają na Was liczne konkursy z nagrodami. Jeżeli nie jesteś piwnym amatorem również znajdziesz coś dla siebie. Na miejscu pojawią się wystawcy, którzy zajmują się produkcją innych alkoholi takich jak destylaty czy miody pitne.

Miasto Gliwice zaprasza!

Gdzie: Gliwice, PreZero Arena Gliwice
Kiedy: 7-9 czerwca, 2024 r.
Godziny festiwalu:
Piątek: 15:00 – 22:00
Sobota: 12:00 – 22:00 | Silent Disco: 22:00 – 2:00
Niedziela: 12:00 – 20:00
Po więcej informacji zapraszamy TUTAJ!

materiał partnera