Legenda wciąż żywa. Na inwestycjach w “akcje Orlenu” stracił 50 tysięcy złotych

REKLAMA

W Zabrzu zgłoszono kolejny przypadek oszustwa na “legendę inwestycyjną”, którego ofiarą padł 72-letni mieszkaniec miasta. Miał zyskać, stracił ponad 50 tys. zł inwestując środki w rzekome akcje Orlenu. Na ofertę natrafił w Internecie i niestety, dalej sprawa przebiegała podobnie, jak w innych tego rodzaju przestępstwach.

Policja kolejny raz apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy podejmowaniu decyzji finansowych w sieci.

Wszystko zaczęło się od kliknięcia w internetową reklamę zachęcającą do inwestowania w akcje znanego koncernu paliwowego. Przestępcy, podszywając się pod doradców finansowych, skontaktowali się z seniorem, przekonując go o gwarantowanym i wysokim zysku – przekazuje asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Wykorzystując techniki manipulacji i fachową terminologię, oszuści nakłonili 72-latka do przelania środków na wskazane konta. W rezultacie mężczyzna stracił ponad 50 000 złotych

– dodaje rzecznik.

To następny przypadek, który potwierdza, że przestępcy stale modyfikują swoje metody, często wykorzystując wizerunek znanych spółek Skarbu Państwa, aby uśpić czujność ofiar. Inną sytuację, w której wykorzystano wizerunek rzekomego policjanta do uwiarygodnienia oszustwa bankowego opisywaliśmy niedawno tu:

32-latek miał kontakt z policjantem przez wideorozmowę. W tym czasie z jego konta znikały kolejne kwoty

(żms)/KMP Zabrze