Kuriozalne zdarzenie przy ul. De Gaulle’a. Pieszy wybił szybę w BMW, które ustąpiło mu pierwszeństwa

fot. zdj. poglądowe

Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu, wybił przednią szybę w samochodzie marki BMW. Przy zatrzymanym mężczyźnie ujawniono też narkotyki. Za zniszczenie mienia oraz posiadanie narkotyków grozi mu do 5 lat więzienia.

We wtorek w godzinach popołudniowych na ulicy Charlesa de Gaulle’a 30-letni mężczyzna, przechodząc przez jezdnię stwierdził, że nie podoba mu się sposób, w jaki kierujący pojazdem BMW ustępuje mu pierwszeństwa.

Swoje niezadowolenie wyraził poprzez uderzenie w przednią szybę pojazdu butelką, którą trzymał w ręce, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.

Przybyli na miejsce policjanci z zespołu wywiadowczego ustalili świadków zdarzenia oraz wygląd i dane personalne sprawcy. Po krótkich poszukiwaniach trzydziestolatek został zatrzymany. W trakcie przeszukania go znaleziono przy nim amfetaminę.


30-latka przebadano też alkomatem, a wynik badania wskazał, że mężczyzna miał 1 promil alkoholu we krwi. Za uszkodzenie mienia oraz posiadanie narkotyków mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. Czynności w sprawie trwają.

(żms)/KMP Zabrze