Kradzione dokumenty ukrył w piecu kaflowym, w mieszkaniu miał też sprzęty AGD. Zatrzymano 40-latka

40-letni zabrzanin okradł 91-letnią mieszkankę naszego miasta. Mężczyzna, wykorzystując wiek i stan zdrowia seniorki, wyniósł z jej mieszkania sprzęt RTV i AGD oraz dokumenty. Mundurowi odzyskali skradzione przedmioty.

W minioną niedzielę mieszkaniec Cieszyna odwiedził swoją 91-letnią matkę, która mieszka sama na terenie Zabrza w dzielnicy Helenka. W trakcie odwiedzin zauważył, że w mieszkaniu brakuje kilku sprzętów: telewizora, pralki, radia, kuchenki mikrofalowej, dekodera telewizyjnego i maszyny do szycia oraz dokumentów pokrzywdzonej.

Z uwagi na wiek i stan zdrowia seniorka nie była w stanie stwierdzić, co się stało tymi rzeczami. O zaistniałej sytuacji syn powiadomił policjantów z piątego komisariatu. Mundurowi niezwłocznie po uzyskaniu informacji rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia, co stało się z dobytkiem kobiety. Szybko ustalono, że przedmioty zostały skradzione przez 40-letniego mieszkańca Zabrza. Mężczyzna został zatrzymany już następnego dnia po ujawnieniu przestępstwa – informuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


W mieszkaniu podejrzanego policjanci zabezpieczyli cały utracony sprzęt gospodarstwa domowego. Dokumenty, które skradł mężczyzna w postaci dowodu osobistego, karty narodowego funduszu zdrowia i legitymacji rencisty sprawca ukrywał w piecu kaflowym

– dodaje oficer prasowy.

Jak ustalili śledczy, sprawca miał w przeszłości pomagać kobiecie w codziennym życiu. Niestety wykorzystując przy tym jej zły stan zdrowia, okradł ją i pozbawił dorobku życia. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawiania wolności.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze