Kradzieże prądu w tej lokalizacji powtarzają się od lat. Wykryto też dwa inne nielegalne podłączenia

Kradzieże prądu przy ulicy Buchenwaldczyków to proceder, który powtarza się od wielu lat. Ostatnio wykryto kolejne podłączenie z ominięciem licznika w tym rejonie Zabrza. Oprócz tego ujawniono jeszcze dwa inne – przy ul. Nocznickiego oraz Trębackiej. Sprawcy poniosą konsekwencje.

Policjanci z zabrzańskiej komendy przeprowadzili w czwartek działania mające na celu ujawnienie nielegalnego poboru energii elektrycznej – wpadło trzech właścicieli mieszkań. Co im grozi?

Kradzież prądu, zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Ponadto sprawcy będą musieli uregulować naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór, której wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze