Kradzież rozbójnicza w sklepie przy ul. 3-go Maja. Podejrzany uciekał bez koszulki, czy ktoś go rozpoznaje?

Trzy paczki papierosów i osiem piw, to przedmioty pożądania, w których posiadanie wszedł mężczyzna widoczny na – trzeba przyznać słabej jakości – zdjęciach. Jest on podejrzany o kradzież rozbójniczą. Policja prosi o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Do zdarzenia doszło ponad miesiąc temu, w dniu 28 lipca o godzinie 17:10 w sklepie znajdującym się w Zabrzu przy ul. 3-ego Maja 7A.

Sprawca zdarzenia dokonał zaboru 8 piw oraz 3 paczek tytoniu, a następnie w celu utrzymania się przy skradzionej rzeczy doprowadził pracownika sklepu do stanu bezbronności i zbiegł ul. 3-ego Maja w kierunku ul. Szczęść Boże – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Sprawcą miał być szczupły mężczyzna, wzrostu ok. 175cm, włosy koloru ciemnego, posiadał tatuaże na obu przedramionach (po wewnętrznej stronie koloru ciemnego, po zewnętrznej kolorowe), z relacji świadka wynika, że tatuaże te mogły nawiązywać do subkultury więziennej

– opisuje oficer prasowy.

Podejrzany w chwili popełnienia przestępstwa ubrany był w długie spodnie dresowe koloru szarego z białym paskiem po obu stronach, czapkę z daszkiem, ciemne buty sportowe, ciemną koszulkę. W wyniku konfrontacji z pracownikiem sklepu sprawca utracił koszulkę, w którą był ubrany i bez niej rozpoczął ucieczkę.

Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę, powinien skontaktować się z zabrzańską policją pod nr tel. 47 8543 255, 47 8543 266 lub najbliższą jednostką Policji – 997. Wszystkim informującym gwarantowana jest anonimowość.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze