Kradzież i groźby w szkole przed rozpoczęciem wakacji. 14-letni poszkodowany nie dał się zastraszyć


Zanim rok szkolny na dobre się zakończył na terenie jednej zabrzańskich placówek edukacyjnych doszło do kradzieży rozbójniczej. Pokrzywdzonym był 14-letni uczeń, który tego dnia przyniósł do szkoły swój przenośny głośnik.

Urządzenie miało wartość 310 złotych.

W trakcie gdy 14-latek przebywał na zewnątrz budynków szkoły zauważyli go podejrzani, 18-latek oraz jego rok młodszy kolega. Podeszli do niego i zabrali mu głośnik z plecaka.


[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Następnie zagrozili, że jeśli komuś powie o kradzieży lub będzie chciał odzyskać swój głośnik to go pobiją.[/perfectpullquote]

14-latek nie dał się zastraszyć młodym bandytom i poinformował o zdarzeniu swoją matkę, która założyła w tej sprawie zawiadomienie. Podejrzani zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej.

Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat więzienia. Na wniosek śledczych, zabrzański sąd aresztował 18-latka na okres 3 miesięcy, a wobec 17-latka zastosował dozór policyjny. Sprawa niewątpliwie będzie miała ciąg dalszy.

(żms)/KMP Zabrze
fot. zdj. poglądowe