Kontrolowali pojazdy zimowego utrzymania dróg w Zabrzu. 8 na 10 wymaga naprawy

Kontrola stanu technicznego pojazdów zimowego utrzymania dróg w Zabrzu wykazała, że sprzęt nie jest w dobrym stanie technicznym. 80 % nadaje się do naprawy. Akcja zima rozpocznie się już 1 listopada i potrwa do końca marca 2022 roku.

Działania policjantów z naszego miasta prowadzone były we wtorek, wspólnie z funkcjonariuszami Inspektoratu Transportu Drogowego i przedstawicielami Miejskiego Zarządu Dróg.

O tym, jak ważny jest sprawny sprzęt do odśnieżania dróg, przekonali się już nieraz kierowcy, którym przyszło wyjechać na nasze drogi szczególnie po pierwszych opadach śniegu. Sprzęt ten kontrolowali zabrzańscy policjanci i funkcjonariusze Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. W tym roku podczas zimy na nasze drogi wyjedzie około 10 różnego typu pojazdów, głównie pługów i piaskarek – informuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Przedzimowy przegląd zorganizowano – jak co roku – na parkingu przed stadionem miejskim przy ul. Roosevelta.

Mundurowi szybko wychwycili usterki. Grzechami głównymi były nadmiernie zużyte opony, brak wyposażenia obowiązkowego czy też nie do końca sprawna sygnalizacja błyskowa. Na 10 skontrolowanych pojazdów aż 8 wymagało wykonania w nich koniecznych napraw. Przeprowadzone działania pozwolą na odpowiednie przygotowanie pojazdów jeszcze przed pierwszymi opadami śniegu – zapewnia oficer prasowy.

W sezonie zimowym 2021/2022 usługi zimowego utrzymania dróg świadczone będą przez:

  • ZUDiK Dromar Marian Kaliściak – na Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz Alei Świętego Jana Pawła II (Drogowa Trasa Średnicowa);
  • ZUKTZ Jacek Wieczorek – na pozostałych drogach miasta Zabrze.

(żms)/KMP Zabrze, MZD Zabrze
fot. KMP Zabrze, MZD Zabrze