Kontrole policji na śląskim odcinku autostrady A4. Wykorzystują nieoznakowane radiowozy

Wybieracie się w podróż autostradą A4? Lepiej przestrzegać przepisów ruchu drogowego w szczególnie uważny sposób. Na trasę wyjechały nieoznakowane radiowozy, będą wyłapywać tych, którzy z kodeksem są na bakier.

W poniedziałek policjanci z komisariatu autostradowego oraz ruchu drogowego z Gliwic, Katowic, Rudy Śląskiej i Zabrza, wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego, prowadzą działania „Bezpieczna autostrada”.

Akcja służb ma na celu poprawę bezpieczeństwa – w ubiegłym roku tylko na śląskim odcinku A4 doszło do 19 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 30 zostało rannych. Od początku tego roku odnotowano już 10 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 11 zostało rannych.


Na najdłuższej autostradzie w kraju #A4 kontrolujemy m.in. przestrzeganie limitów prędkości, zachowanie właściwego odstępu od poprzedzającego pojazdu, stosowanie się do zakazów wyprzedzania i korzystania z telefonu oraz czy podróżujący mają zapięte pasy

– uprzedza Śląska Policja.

Wzmożone kontrole są prowadzone przy wykorzystaniu nieoznakowanych radiowozów grupy Speed. Lepiej zdjąć nogę z gazu i trzymać się wspomnianych przepisów. Od początku roku obowiązuje zaktualizowany, mocno droższy taryfikator mandatów.

(żms)/Śląska Policja (FB)
fot. Śląska Policja