Kontrole pługów i piaskarek przed rozpoczęciem “akcji zima”. Ponad połowa nadaje się do naprawy

Zabrzańskich drogowców zima nie zaskoczy – zadbali o to policjanci wraz z inspektorami GITD. Jak się okazało, ponad połowa pojazdów dbających o zimowe utrzymanie dróg wymaga napraw przed rozpoczęciem sezonu.

O tym, jak ważny jest sprawny sprzęt do odśnieżania dróg, przekonali się już nieraz kierowcy, którym przyszło wyjechać na nasze drogi szczególnie po pierwszych opadach śniegu. Dzisiaj sprzęt ten kontrolowali zabrzańscy policjanci i funkcjonariusze Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. W tym roku podczas zimy na nasze drogi wyjedzie około 15 różnego typu pojazdów, głównie pługów i piaskarek – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Przedzimowy przegląd odbył się na parkingu przed stadionem miejskim. Mundurowi szybko wychwycili usterki.


Grzechami głównymi były nadmiernie zużyte opony, brak wyposażenia obowiązkowego czy też nie do końca sprawna sygnalizacja błyskowa

– dodaje oficer prasowy.

Na 15 skontrolowanych pojazdów aż 8 wymagało wykonania w nich koniecznych napraw. Przeprowadzone działania pozwolą na odpowiednie przygotowanie pojazdów jeszcze przed pierwszymi opadami śniegu – podsumowuje Bijok.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze