Kontrola kierowcy i pasażerów samochodu na Zandce. W torebce 19-latki znaleziono wagę i amfetaminę

W dzielnicy Zandka policyjni wywiadowcy zatrzymali w środę kobietę i mężczyznę podejrzanych o przestępstwo narkotykowe. 19-latka usłyszała zarzuty posiadania znacznych ilości substancji odurzających.

Mężczyzna również odpowie za posiadanie narkotyków, ale także za prowadzenie auta pod wpływem środka odurzającego oraz złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Do zatrzymania doszło w środę o 18:30 w dzielnicy Zandka. Wywiadowcy zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena, którym podróżowało pięć młodych osób.


W trakcie kontroli w torebce 19-letniej pasażerki policjanci znaleźli wagę elektroniczną oraz amfetaminę, z której można było przygotować prawie 1000 działek dilerskich. 23-letni kierowca zatrzymanego samochodu również miał przy sobie amfetaminę a ponadto oświadczył, że wcześniej ją zażywał. Wykonany test potwierdził, że mężczyzna jest pod wpływem amfetaminy – przekazał sierż. szt. Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.

Okazało się również, że złamał on sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Podczas policyjnych czynności zatrzymani przyznali się do winy. Teraz o ich losie zdecyduje zabrzański sąd.

(KMP Zabrze)
fot. KMP Zabrze