Konkurs fotograficzny “Kreatywne Zabrze”. Są dwie kategorie zdjęć, przewidziano nagrody rzeczowe

Rozpoczęła się XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Kreatywne Zabrze”, którego tematem jest w tym roku „Radość”. Konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach: pierwsza związana z Zabrzem oraz druga – Open.

Organizator konkursu – Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu – czeka na ciekawe fotografie ukazujące magiczne chwile zatrzymane w kadrze. Konkurs zakończy się wernisażem pokonkursowym, obejmującym wyłonienie i uhonorowanie laureatów w Galerii MOK w Zabrzu.

Wydarzenie organizowane jest od 2009 roku. Celem przedsięwzięcia jest wzbudzenie zainteresowania przestrzenią społeczną naszego miasta, Polski i świata, a także rozwijanie zainteresowań związanych z dziedzictwem kulturowym, historycznym, walorami architektoniczno-urbanistycznymi, naturalnymi, wydarzeniami społecznymi oraz oczywiście propagowanie sztuki fotografowania, jako jednej z form artystycznego wyrazu, a jednocześnie jednego z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej.


Poprzez aktywne współtworzenie kultury organizatorzy chcą inspirować uczniów do podjęcia edukacji w artystycznych szkołach wyższych oraz stworzyć możliwość prezentacji własnej twórczości w szerszym gronie.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 16 lipca br. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Wernisaż i ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano na 13 września br., o godzinie 17:00, w Galerii MOK w Zabrzu przy ul. 3 Maja 91a. Na laureatów konkursu czekają nagrody rzeczowe, katalog oraz wystawa prac w Galerii MOK.

(żms)/UM Zabrze
fot. px